Tvůrce webu je i pro tebe! Postav třeba web. Bez grafika. Bez kodéra. Hned.
wz

TJ Lokomotiva Mariánské Lázně

KARATE

Historie

 

            Historie Karate v Mariánských Lázních se datuje od roku 1975.Troufám si tvrdit,že málokterý z oddílů má zpracovanou kroniku své historie tak  zajímavě jako my.Je to jen díky našemu kronikáři,který v sobě našel tolik trpělivosti ,vůle ,vytrvalosti a věnovat nespočet hodin práce  tomuto  skvostu. Kronikářem a zároveň dlouholetým členem oddílu Karate je  Pepa Milota .Za to mu patří náš dík a přání hodně zdaru a trpělivosti do dalších let zpracovávání naší kroniky.

                        Protože kronika je rozdělena do několika dílů, a technika jako digitální fotoaparáty,scanery, a počítače vůbec je novinkou několika posledních let, je  prozatím zpracována pouze v knižní podobě.Ale můžeme Vám slíbit,že na její digitalizaci se pečlivě a vytrvale pracuje.S jejími výsledky se můžete seznámit v nejbližší době.Jen pro ilustraci můžeme nabídnout část prvního dílu kroniky,kde si můžete přečíst ,jak viděl začátky klubu jeho zakládající člen.Zde je malá ukázka z prvního dílu. Osnova článků kroniky je vedena formou vyprávění oslovených karatistů.To znamená ,že není dílem jediné osoby,ale pestrou škálou názorů, poznatků a postřehů lidí,kteří v dané době karate cvičili.Celou  kroniku  postupně zpracováváme na CD , aktuálně je zpracováno 1975 - 2013 , má-li o  něj někdo zájem , kontaktujete  Radka .

             V roce  2005 oslavil náš oddíl Karate již 30.výročí od svého založení.Od počátku do dnešního dne prošlo tvrdým tréninkem nespočet borců.Mnozí přišli jen tak ze zvědavosti ,jiní proto aby porovnali své schopnosti s ostatními na sportovních zápasištích a někteří jen pro rozvoj svých fyzických a duševních sil,ale všichni trénovali a pilně cvičili rádi.Z dlouhé řady karatistů,kteří prošli naším oddílem si dovoluji vyzdvihnout  tři , kteří byli vždy v něčem první.

· První předseda oddílu a zároveň jeho zakladatel - Rudolf Kožíšek

· Filip Čech - první a dosud nejúspěšnější závodník, přeborník republiky v mládežnických kategoriích.

· První nositel mistrovského stupně a současný předseda oddílu - Robert Ceskés.

   Na počest této pro nás významné události jsme uspořádali v sobotu 5.listopadu 2005 Krajskou soutěž Karate.V roce 2010  jsme oslavili již  35.výročí  od našeho založení a 30.10.2010 uspořádali opět soutěž.

 

            V roce 2025  slavíme již  50.výročí  od našeho založení.

TOPlist